Vánoční dekorace se začala používat již před několika stovkami let. V tehdejší době byly při výrobě vánoční dekorace použity tradiční přírodní materiály a suroviny. Kdežto dnes se využívají jak běžné, tak i modernější materiály.

Výroba vánoční dekorace podléhá módním vlivům, neboť každý rok přicházejí výrobci s něčím unikátním a originálním. Nejčastěji vánoční výzdoba obsahuje buďto historické motivy anebo modernější dekory. Obvykle se umisťuje po celém interiéru a to nejen na záclony a závěsy, ale i na poličky, dveře apod. Existuje i vánoční dekorace na okno či na stůl.

Dají se také zakoupit různé exteriérové vánoční světelná dekorace, které zkrášlují předzahrádky domů či ulice měst. Svítící vánoční dekorace 2018 navozuje vánoční atmosféru, přitom je velmi okouzlující a elegantní.

Prodávají se exkluzivní stříbrné či zlaté hvězdy, světelné řetězy s moderní technologií Led, svítící lucerničky, sedící andělíčci, sněžící koule, dřevěné adventní kalendáře, vánoční věnce,  svícny, vázy, stromky, světelné oblouky, osvětlené jesličky, ozdobné překrásné řetězy, různé nalepovací folie.